DOPRAVA ZADARMO nad 39 € DOPRAVA ZADARMO nad 39 €
VŠETKO SKLADOM ihneď k odoslaniu VŠETKO SKLADOM ihneď k odoslaniu
30 DNÍ na vrátenie tovaru 30 DNÍ na vrátenie tovaru

Ako správne vybrať

Základné zásady pri nákupe obuvi

Každá obuv musí zodpovedať vašim fyziologickým predpokladom. Dámske chodidlá sa vyskytujú vo viacerých rozličných tvaroch, preto je potrebný dostatočný čas na výber. Dôležité je obuv vyskúšať v stoji priamo na chodidle. Pozor na rozdielnosť chodidiel u jedného človeka, preto vždy skúšajte obe topánky. Je mnoho tých, ktorých chodidlá sú nejakým spôsobom odlišné. Vyberajte obuv o pol centimetra väčšiu, než je vaša veľkosť. Umožnením voľného pohybu prstov v topánke zabránite ich možnej deformácii. Rozlišujte obuv podľa spôsobu použitia. Výber obuvi vždy konzultujte s personálom predajne, ktorý odbornou radou môže prispieť k vašej spokojnosti.

Zvýšenie komfortu nosenia obuvi pomocou vkladacích stielok a ďalších doplnkov. Vložky sú k dostaniu v niekoľkých druhoch a okrem iného pomáhajú nositeľovi obuvi riešiť určitý problém. Napr. s plochou nohou, nadmernou potivosťou, pálenie chodidiel, či pocit príliš studených nôh. Kvalitná vložka môže spĺňať mnoho funkcií. Pôsobí preventívne proti ťažkostiam spôsobeným plochou nohou. Môže byť protišmyková a zaisťovať pevné obutie v topánkach s vysokým podpätkom. Dôležitá je podpora klenku a strednej časti klenby. V našej ponuke nájdete vložky z latexovej peny, vložky s uhlíkovou vrstvou, ktorá absorbuje pachy, vložky tepelne izolačné z prírodnej vlny alebo vložky kožušinové. Ďalej na spríjemnenie chôdze i malej veľkostnej korekcie obuvi ponúkame polvložky, špičky, pätenky a to v prevedení z latexu alebo gélové.

Aby vám obuv dobre slúžila

Životnosť vašej obuvi závisí aj od jej správneho udržiavania a ošetrovania. Obuv často striedajte, najmä v daždivom počasí. Po vyzutí obuvi ju napnite na napínače zodpovedajúcej veľkosti. Pri obúvaní obuvi, najmä uzavretého strihu, používajte obúvacie lyžice. Nezabudnite, že nerovnomerná kresba líca a čiastočná rozdielnosť povrchu je charakteristická pre prírodnú useň. Počítajte s tým, že pri zvýšenom potení alebo prevlhnutí obuvi môže usňová obuv čiastočne púšťať farbu. Opotrebovaná usňová podošva sa bežne a včas opravuje v rámci základnej údržby užívateľa. Vrchová useň nie je neobmedzene odolná voči vlhkosti.

Na aký účel obuv potrebujem ?

Na každý účel je vhodný iný druh obuvi. Účelovosť ovplyvňuje použitý materiál, konštrukcia, prevedenie a spôsob údržby obuvi. Veľmi teda záleží na spôsobe použitia topánok, ktoré si chceme kúpiť.

Vychádzková obuv - celoročná alebo zimná

  • obuv na nosenie po miestnych komunikáciách alebo v miestnostiach
  • vyznačuje sa mohutnejšou a trvanlivejšou konštrukciou spodku ako obuv spoločenská
  • strih zvršku aj použité materiály sa vyznačujú veľkou pestrosťou druhov

Spoločenská obuv

  • je určená predovšetkým na krátkodobé nosenie v interiéri
  • jedná sa väčšinou o celousňovú poltopánkovú obuv klasických strihov s usňovou podošvou spojenou s vrškom lepením

Obuv na voľný čas

  • obuv na nosenie pri športovo-rekreačných a rekreačno-vychádzkových príležitostiach, na dlhšie vzdialenosti aj v miernom, upravenom prírodnom prostredí
  • obuv s pevnejšou konštrukciou zvršku a robustným spodkom

Domáca obuv

  • ľahká, prevažne textilná obuv jednoduchej konštrukcie určená na nosenie v miestnostiach